فرم چاپ عمومی اتمسفر

فرم عمومی

چاپ افست اختصاصی اتمسفر

فرم اختصاصی

 

چاپ افست چیست؟

چاپ افست یکی از بهترین و پر طرفدار ترین روش های چاپ است . چاپ افست روشی برای رسیدن به بهترین کیفیت و بالاترین تیراژ محصولات است . فراهم بودن تجهیزات بروز و نیروهای متخصص برای تولید یک محصول چاپ افست در مراحل طراحی و چاپ باعث می شود تا کیفیت محصولات چاپی به طرز مناسب و قابل قبول در تمامی مراحل قابل انجام باشد. دقت و تجربه در یکی از ارکان مهم در فرایند چاپ افست است، در مرحله پیش از چاپ و تولید باید مطمئن شوید که تمام فایل ها به درستی در آماده سازی برای چاپ افست پردازش می شوند، این شامل تبدیل به مناسب مدل رنگ CMYK آماده ساختن فایل و خروجی فیلم و زینک تاثیر مستقیم و زیادی در نتیجه نهایی محصول خواهد داشت.

 

چاپ افست | دستگاه افستسفارش چاپ افستدستگاه چاپ افست

مزایای چاپ افست

مزایای استفاده از چاپ افست : کیفیت بالاتر و ارائه بهترین تصویر , قیمت مقرون به صرفه برای مقادیر بیش از ۲۵۰ عدد سفارش ، به ویژه تیراژ بالا. قیمت پایین و هزینه نگهداری قطعات به نسبت سایر دستگاه هایی چاپ ، کیفیت درخشان و رزولوشن تصاویر. دستگاه چاپ افست ۴ رنگ (CMYK) تصاویر دقیق و با کیفیت بالا و عکس های با کیفیت ، با ترام ها و جزئیات ریز را با ترکیب چهار رنگ اصلی تولید می کند. هنگامی که شما نیاز ۲۵۰ تا ۵۰۰ یا بیشتر به کارت ویزیت و ست اداری ، کارت پستال، پوستر، بروشور ، فولدر ، ساک خرید و یا کاتالوگ دارید، سفارش چاپ افست برای شما مقرون به صرفه است. سفارش چاپ ۴ رنگ افست مناسب برای کسب و کارهای کوچک برای رقابت با ” شرکت های بزرگ” برای تولید موارد بازاریابی چاپی را با قیمت دارند مناسب است . شبکه چاپ با استفاده از (دستگاه چاپ افست هایدلبرگ ) آماده ارائه خدمات چاپ افست به مشتریان خواهد بود.

 

 

همه چیز در مورد چاپ افست :

برای خیلی از صاحبان کسب و کار زمانی که میخواهند به سراغ چاپ کاتالوگ، بروشور، کارت ویزیت و… بروند این سوال پیش میاید که چه نوع چاپی مناسب تقاضای آنها میباشد.

به این منظور قصد داریم در این مطلب توضیحاتی در مورد یکی از رایج ترین انواع چاپ یعنی چاپ افست بدهیم تا با این روش چاپ و تفاوت اصلی آن با چاپ دیجیتال به طور کامل آشنا شوید.

قبل از هرچیز لازم است بدانید که چاپ افست برای مواقعی مناسب است که قصد چاپ با تیراژ بالا را دارید و چاپ دیجیتال برای زمانی است که قصد چاپ با تعداد کم دارید. حداقل تعداد برای چاپ افست ۱۰۰۰ عدد میباشد و این چاپ عموما بر روی کاغذ، فلز و نایلون انجام میشود.

 

چگونگی چاپ افست:

اگر بخواهیم به زبان ساده روند کار دستگاه چاپ افست را توضیح دهیم، در این دستگاه سه استوانه وجود دارد که نقش اصلی را در چاپ طرح و رنگ دلخواه شما ایفا میکنند، برای چاپ هر رنگ از این استوانه ها استفاده میشود به این صورت که اول چیزی که قرار است چاپ شود را روی صفحه ای فلزی به نام زینک منتقل میکنند، عملکرد این صفحه به گونه ایست که فقط نوشته ها و تصاویرنقش بسته روی آن مرکب چاپ را به خود میگیرند.

بعد از آن طرح روی زینک با فشار به روی پوشش لاستیکی استوانه ی دوم نقش میبندد و در همین زمان کاغذ و یا هرچیزی که قرار است روی آن چاپ انجام بشود با چرخیدن دور استوانه ی سوم طرح و رنگ را با فشار از استوانه ی دوم میگیرد.

کاربرد ها، مزایا و معایب چاپ افست:

میتوانیم بگوییم که ما همواره به طور غیر مستقیم با چاپ افست در تماس هستیم چرا که این روش به دلیل مزایای بسیاری که دارد محبوب ترین نوع چاپ میباشد. چه زمانی که در مدرسه یا دانشگاه با کتب درسی سر و کار داشتیم و چه زمانیکه در حال تورق روزنامه یا مجله هستیم در واقع در حال استفاده از تکنولوژی چاپ افست میباشیم.

مواردی که از چاپ افست برای تولیدشان استفاده میشود عبارتند از :

روزنامه ها :

در واقع روزنامه ها قدیمی ترین مثال تولیدی چاپ افست هستند. دلیل استفاده از روش چاپ افست در تولید روزنامه قیمت مقرون به صرفه ی این روش در تیراژ بالا میباشد.

کتاب ها :

بعد از روزنامه، کتاب ها بارزترین محصولی هستند که چاپ افست تولید آن ها را برای ما راحت کرده است. به وسیله ی چاپ افست کتاب های بسیاری در تیراژ بالا تولید میشوند و در دسترس ما قرار میگیرند. کیفیت راضی کننده ی چاپ افست یکی از دلایل اصلی استفاده از این روش چاپ برای تولید کتاب میباشد.

اسناد و مدارک مالی :

بسیاری از مدارک و اسناد مالی سازمان ها مانند گزارشات مالی و… که هر ساله توسط شرکت ها منتشر میشوند به وسیله ی چاپ افست به تولید میرسند. تبلیغات و بسته بندی:

شاید برایتان عجیب باشد اما بیشترین کاربرد چاپ افست در زمینه ی تبلیغات و بسته بندی میباشد.

تبلیغات و بسته بندی درست میتواند تاثیر شگفت انگیزی در کسب و کار شما بگذارد، به همین منظور بهتر است همواره در این جهت از روش های بهینه و با کیفیت استفاده کنید.

چاپ افست به دلیل تنوع جنس و بافتی که میتواند تولید کند ( از کاغذ و مقوا تا پلاستیک و…) در این زمینه کمک بسیاری به کسب و کار های مختلف کرده است.

جدا از مواردی که ذکر شد چاپ افست در موارد مهم دیگری مانند چاپ کاتالوگ و بروشور، چاپ بازی های کارتی، پاکت لوح های فشرده، نقشه ها و بسیاری از محصولات دیگر کاربرد دارد.

 

مزایای چاپ افست :

کیفیت بالا و ماندگاری:

با اینکه امروزه با پیشرفت علم شیمی و همچنین تکنولوژی روش های چاپی متفاوتی به وجود آمدند اما چاپ افست به دلیل کیفیت بالایی که از دیرباز داشته است همچنان جزو محبوب ترین روش ها میباشد.

به وسیله ی چاپ افست میتوانید از هر تصویری که دلخواهتان هست سفارش چاپی بدهید و نگران از بین رفتن کیفیت چاپ نیز نباشید چرا که یکی دیگر از مزایای منحصر به فرد چاپ افست ماندگاری بالای آن میباشد.

سرعت و حجم چاپی زیاد:

این مورد برای بسیاری از کسب و کار هایی که محصولات کاغذی تولید میکنند اهمیت زیادی دارد. به طور مثال چاپ روزنامه باید هرروز و در تیراژ بسیار زیادی صورت بگیرد به همین دلیل سرعت زیاد چاپ افست و قابلیت آن برای تولید در حجم زیاد آن را برای اینگونه مشاغل بسیار محبوب کرده.

مقرون به صرفه بودن :

با اینکه چاپ افست مزایای بسیار زیادی دارد و چاپ را با کیفیت بالایی به انجام میرساند، قیمت آن نسبت به بقیه ی روش های چاپی بسیار مقرون به صرفه است. در واقع این چاپ افست ارزان ترین روش چاپی در تیراژ های تجاری میباشد که طبیعتا بر محبوبیت آن می افزاید.

سرعت بالا در تولید کلیشه چاپی :

به غیر از چاپ دیجیتال بقیه ی روش های چاپی همگی نیاز به کلیشه ی چاپی دارند ولی در این میان تولید کلیشه ی چاپی برای افست راحت تر است. جدا از آن به دلیل اینکه در این روش چاپ کلیشه ی افست با سطح چاپ تماس مستقیم ندارد باعث ماندگاری بیشتر آن میشود و در طولانی مدت هزینه ی کم تری برای تعویض آن نیاز است.

باطله ی کم تر :

یکی از دغدغه های امروزه ی همه ی ما تولید زباله و استفاده ی بیش از حد از منابع طبیعی میباشد.

در این مورد نیز چاپ افست یک قدم از باقی روش های چاپی جلوتر میباشد، چرا که قابلیت تنظیم میزان مرکب مورد نیاز برای هر کار قبل از شروع چاپ وجود دارد. این موضوع نه تنها باعث تمیز تر شدن چاپ میشود بلکه در دستگاه های افست خشک میران باطله در ابتدای کار بسیار کم تر میشود.

تنوع :

همانطور که گفتیم چاپ افست در بسیاری از محصولات از روزنامه تا بسته ی شکللات کاربرد دارد، بنابراین میشود از هر نوع کاغذی برای چاپ استفاده نمود که این موضوع دست شما را برای انجام طراحی های متفاوت و تولید انواع مختلف بروشور، کارت ویزیت و … باز میگذارد.

شاید بزرگترین عیبی که چاپ افست دارد این است که برای سفارشات با حجم پایین مقرون به صرفه نمیباشد و این موضوع ممکن است آن را ازلیست بسیاری از مشاغل حذف کند، ایراد دیگر چاپ افست این است که زمانیکه اپراتور برای دستگاه اطلاعات را مشخص میکند دیگر امکان تغییر اطلاعات وجود نخواهد داشت و تا پایان کار باید با همان اطلاعات اولیه چاپ به اتمام برسد.

اکنون که با مزایای چاپ افست برای سفارشات حجم بالا آشنا شده اید قطعا تصمیم گیری برای انتخاب روش چاپ موردن نظرتان راحت تر شده و فقط باید آن را به تیمی بسپارید که بتوانند سروقت و حرفه ای از صفر تا صد کار را برایتان انجام دهند.