پرسنال کارت

برای طراحی کارت پرسنلی کارآمد و چشم‌گیر، شما باید به نکات زیادی توجه داشته باشید. اولین مطلب در طراحی کارت پرسنلی دسته بندی درست اطلاعات بر روی کارت شناسایی است. شما باید به شیوه ای اطلاعات مورد نظر را روی کارت چیدمان کنید که در نگاه اول و به راحتی قابل تشخیص باشد. در واقع یکی از مهم ترین قسمت های کار طراحی کارت شناسایی تقسیم بندی درست اطلاعات است.

هر کارت شناسایی از بخش‌ها و آیتم‌های متنوعی مانند لوگو، نام مجموعه، عکس پرسنلی، اطلاعات مانند نام و نام خانوادگی ، شماره پرسنلی، سمت و .. تشکیل شده است. در این بخش قصد داریم با توجه به تجربه‌ای که در این زمینه داشته‌ایم، طراحی کارت شناسایی را در قالب چند نکته به شما آموزش دهیم.

کارت پرسنلی اتمسفر

چیدمان

قسمت اول : در کارت شناسایی لوگو و عکس پرسنلی به یک میزان اهمیت دارند و بهتر است که به لحاظ اندازه و فضایی که در کارت شناسایی به آن اختصاص می دهید یکسان باشند.

قسمت دوم : فضایی که به اطلاعات متنی در کارت شناسایی اختصاص می دهید. شما باید بسته به تناسب ابعاد کارت بعد از ایجاد فضا برای عکس و لوگو جای اطلاعات شخصی را با تقسیم بندی منظم در نظر بگیرید.

قسمت سوم : ابعاد کارت شناسایی در نرم افزار باید به صورت ۸.۷۷×۵.۶ cm تنظیم شود و تمامی object هایی که قرار است در کار به صورت کامل دیده شود حداقل ۰.۵cm از کناره ها فاصله داشته باشد.

چیدمان طراحی کارت شناسایی

انتخاب رنگ ها :

برای طراحی کارت شناسایی و انتخاب رنگ ها باید به دو مطلب دقت نمایید اول اینکه رنگ ها باید در RGB Mode انتخاب شوند.

و مطلب دیگر اینکه رنگ های تند و خالص هنگام چاپ با کارت پرینتر بسیار جلوه بهتری خواهند داشت.

نمونه رنگ در طراحی کارت شناسایی

استفاده از گیلوش ها:

یکی از روش های زیباتر کردن کارت شناسایی استفاده از گیلوش هاست. به علاوه، استفاده از گیلوش در کارت شناسایی امکان جعل و سوء استفاده از آن را تقریبا غیر ممکن می کند.

در آخر اینکه خروجی که برای چاپ کارت شناسایی استفاده می شود باید به صورت JPG و در RGB MODE انجام گیرد.

استفاده از گیلوش در طراحی کارت شناسایی و کارت پرسنلی

طراحی کارت مغناطیسی

تعداد زیادی از مجموعه‌ها برای چاپ کارت پرسنلی یا شناسایی کارکنان از کارت مغناطیسی استفاده می‌کنند. مزیت بزرگ این کارت‌ها نسبت به کارت های معمولی امکان استفاده از آن‌ها به عنوان کارت حضور و غیاب، کارت اعتباری و خدمات دیگر است.

در طراحی کارت پرسنلی و شناسایی باید به نوار مغناطیسی مشکی رنگ پشت کارت توجه داشته باشید و از قرار داردن ابجکت‌های مهم مثل متن یا تصویر در این قسمت خودداری کنید.

کارت شناسایی یکی از جلوه‌های بصری مهم هر مجموعه‌ای است و بهتر است طراحی حرفه‌ای و یکپارچه‌ای داشته باشد. به همین دلیل سازمان‌ها ترجیح می‌دهند برای مدت‌های طولانی از یک نوع طراحی استفاده کنند و مجبور به تغییر طرح ها نشوند.